NOVINKY

29.10.2021

Od roku 2017, kdy jsem překonal své 1. české pohoří (orličky), jsem přešel, přejel nebo přeběhl další 4 české/slovenské pohoří a vždy to byl úžasný zážitek. Máme tu krásnou přírodu a je potřeba ji probádávat. Rád pošlu tip, třeba na přeběh hřebene Jeseníků...

31.8.2020

O prázdninách jsme s partou bezvadných kamarádů přešli větší část Bílých Karpat a naznali sme, že ve srovnání se zbytkem českých pohoří, jsou zde v kopcích krásné velké louky a téměř žádný turista. Na klidný čundr s pěknými vyhlídkami tedy ideální destinace.

1.6.2020

Po menší pomlce bez prsťáků (staré dosloužily a musely po 3 letech do koše), jsem si k narozeninám pořídil nové Five fingers a opět jsem se utvrdil v tom, že běh prsťácích, ideálně někde v sadu po trávě (myšleno povrch :-)), je nejvíc. Kdo vyzkouší, určitě si to užije jako já :-).

15.4.2019

Minulý týden jsem si po několika měsících plánování pořídil KOLOBĚŽKU a pomalu se stává milníkem v mém sportovním životě (podobně jako nákup "prsťáků" :-)). Jízda na kolobce je velmi příjemná až návyková. Navíc se jedná o velmi komplexní pohyb, při kterém je zapojována spousta svalů, aniž by nějaká část těla (např. klouby) byla přetěžována. Doporučení fyzioterapeuta zde: 

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/kolobezka-fyzioterapie-svaly-zdravi-kolobeh.A190511_203248_zdravi_abr

Doporučuji tedy vyzkoušet (třeba v "kolobky.cz", kde se o vás postará dvojce nadšených koloběžkařů) ;-).

11.3.2019

Na odkaze "https://youtu.be/dsTe66x1Fbs" sdílím foto ze skialpu na Slovensku. Velmi doporučuji všem, kteří ještě neprobádali krásy slovenských Tater (empiricky ověřeno ;-) ).

1.11.2018

Po loňském přechodu Orlických hor, jsem letos v říjnu absolvoval přechod Slovenského pohoří Inovec a mohu toto víkendové dobrodružství jen doporučit. Mimo to, že se podíváte na krásná místa, která ještě neznáte, si vyzkoušíte své hranice a pravděpodobně poznáte, že jsou dál, než jste si mysleli. A pokud půjdete 3 dny sami, je to skutečná cesta do vlastní duše :-). Pokud máte tip na nějaký pěkný přechod pohoří, neváhejte sdílet...

1.10.2018

Objevil jsem zajímavý článek o pozitivním vlivu bosé chůze od MUDr. Müllerové, naleznete zde: https://barboramullerova.cz/tag/bosa-chuze/.